κατ αρχην συγγνωμη για το επιθετικο υφος μου αλλα βαρεθηκα να κατηγορουν κατι που δεν το εχουν δοκιμασει.εχω μια πολυ μεγαλη πρακτικη εμπηρια στα συστηματα θερμανσης και οσο για το αεριο επειδη εχω κανει πολλα χρονια στο εξωτερικο θα σου πω οτι ναι μεν αλλα .οι χωρες με πυρηνικη ενεργεια εχουν πολυ φτηνο ρευμα και λειτουργουν το συστημα αυτο και οχι το αεριο.γι αυτο και το συστημα ανθισε στις χωρες οπως η ρωσια που εχει αεριο.οσο για την αποδοση τους το λαθος ξεκηνησε απο βορεια ελλαδα που αρχισαν και ελεγαν για cop1.5-4 νομιζωντας οτι η γρηγορη αποδοση αφορα το cop.ΛΑΘΟΣ.Η αποδοση εχει να κανει με την συνεχη λειτουργεια του συστηματος.στο σπιτι μου το εχω αναμενο συνεχεια στους 21 βαθμους με καταναλωη απο 800-1100 kwh το μηνα(180μ2-3 επιπεδα-3 θερμοστατες-κατηγορια Γ).απλα και οποιος θελει τα ελεγχει.οσο για τους αλλους που τα εχω τοποθετησει εως σημερα (περιπου 150 τεμαχια)απο τον μαιο εως σημερα με εξαιρεση 2 που δεν ειχαν παροχη ρευματος ολα τα αλλα δουλευουν αψογα και με φοβερη οικονομια,γιαυτο και -δοξα το θεο- πνιγομαι στην δουλεια.